NAPOLI - INTER 1-3 // FOTO Lukaku și Lautaro, recital și în 2020! Formația lui Conte revine pe primul loc în Serie A

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 06 January 2020

Inter a învins în deplasarea de la Napoli, scor 3-1, și a revenit pe primul loc în Serie A.

Lukaku a deschis scorul în minutul 14 după o cursă senzațională. Atacantul belgian a luat mingea din propria jumătate, a pătruns nestingherit până la marginea careului de 16 metri și a șutat necruțător lângă bară. Romelu a reușit „dubla” în minutul 33, când a profitat de eroarea gravă a portarului Meret.

Polonezul Milik a menținut suspansul cu reușita din minutul 39, dar apărarea gazdelor a clacat încă o dată. Manolas a intervenit inutil prin alunecare în minutul 62 și i-a așezat ideal mingea lui Lautaro Martinez.

Inter păstrează prima poziție în Serie A, cu 45 de puncte, la fel ca Juventus. Milanezii au un golaveraj superior, dar au pierdut meciul direct, scor 1-2.