Stranieri

George Pușcaș, erou pentru Reading! Decisiv la golul marcat în minutul 90+7

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 11 January 2020

Reading a terminat la egalitate cu Nottingham Forrest, 1-1, grație unui autogol în minutul 90+7, la care George Pușcaș a fost decisiv.

Atacantul George Pușcaș, 23 de ani, a început meciul ca rezervă și a intrat în minutul 63, fiind prima schimbare făcută de Reading.

Meciul părea că se termină 0-0, dar finalul a fost unul dramatic. Nottingham a deschis scorul în minutul 90+6, prin mijlocașul Ben Watson, iar la faza următoare a fost egalată.

În minutul 90+7, Pușcaș s-a demarcat foarte bine la prima bară, a trimis spre poarta lui Samba, iar mingea a fost deviată în propria poartă de fundașul Figueiredo.

După acest egal, Reading este pe locul 14, cu 36 de puncte în 26 de meciuri. Nottingham este pe locul 5, cu 44 de puncte.  În primul sezon la Reading, Pușcaș are 7 goluri în 21 de meciuri.