Stranieri

GENOA - ROMA 1-3 // VIDEO + FOTO Iată cine îl ține rezervă pe Ionuț Radu: Mattia Perin s-a făcut de râs în fața Romei!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 ianuarie 2020

Ionuț Radu (22 de ani) a fost din nou rezervă la Genoa, în eșecul suferit acasă cu AS Roma, scor 1-3.

Ionuț Radu e conștient că nu va mai prinde echipa în acest sezon. De la venirea lui Mattia Perin, internaționalul român a mai evoluat doar în Cupa Italiei, când Genoa a fost eliminată de Torino după loviturile de departajare.

Cu sau fără Radu, „Grifonul” se îndreaptă spre Serie B. Nicinul dintre cei trei antrenori de până acum nu a găsit soluția minune. Vinovați par jucătorii, iar grăitor pentru parcursul din acest sezon este ce s-a întâmplat la golul de 3-1 al Romei, marcat de Dzeko în minutul 74.

Haos general în apărare la Genoa - AS Roma

O fază aparent banală, cu mingea în posesia fundașilor gazdelor s-a transformat în gol. Ghinionistul Biraschi, cel care marcase în propria poartă în minutul 44, a pasat periculos în zona centrală. Coechipierul, aflat sub pressing-ul romanilor, a pasat spre Perin. A urmat o nouă gafă. Portarul care îl ține rezervă pe Ionuț Radu a alunecat în timpul degajării, a trimis slab la „romanul” Pellegrini, care a pasat ideal pentru Dzeko.

VIDEO // Rezumatul meciului Genoa - Roma 1-3