CFR CLUJ - WEHEN WIESBADEN 1-1 // FOTO Ce se întâmplă cu CFR? Campioana s-a încurcat și în cel de-al doilea amical al iernii! Primele minute pentru Chipciu și Ciobotariu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 21 ianuarie 2020

CFR Cluj n-a găsit gustul victoriei nici în cel de-al doilea amical al iernii. Campioana en-titre a remizat azi cu Wehen Wiesbaden, penultimul loc în Zweite Bundesliga, scor 1-1.

După ce vremea le-a amânat amicalul programat luni cu Ferencvaros, oficialii „feroviarilor” și-au reconfigurat puțin programul și au stabilit un amical cu Wehen, penultimul loc în a doua ligă din Germania.

Fotbaliștii lui Dan Petrescu nu s-au regăsit și au remizat cu divizionara secundă din Germania, scor 1-1. Conduși cu 0-1 la pauză, „feroviarii” au jucat mai bine în repriza secundă și au egalat prin Mario Camora, care a înscris în minutul 47. Jucătorii campioanei au forțat victoria, dar n-au mai reușit să înscrie golul victoriei.

Chipciu și Ciobotariu au debutat

Petrescu a utilizat astăzi și cele două achiziții importante ale iernii. Alexandru Chipciu a evoluat în ultimele 30 de minute, iar Denis Cioborariu a fost trimis pe teren la pauză.

Echipa de start CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Boli, Burcă, Camora - Djokovic, Bordeianu, Sylla - Deac, Costache, Rondon
Rezerve: Hindrich, Rus, L. Aurelio, Cestor, D. Ciobotariu, Omrani, Itu, Hoban, Păun, Pereira, Traore, Chipciu, Butean, Petrila, Golofca, Țucudean, Dodi
Antrenor: Dan Petrescu

• Sursă foto: Twitter SV Wehen Wiesbaden

Astfel, CFR Cluj rămâne fără victorie după primele două amicale ale iernii. În primul test de verificare, ardelenii au pierdut cu Holsten Kiel, o altă divizonară secundă din Germania, scor 1-2.