CS Universitatea Craiova a pierdut la scor amicalul cu Zaglebie!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 23 ianuarie 2020

CS Universitatea Craiova a pierdut amicalul cu polonezii de la Zaglebie Lubin, scor 0-3. Oltenii au ajuns la 3 înfrângeri în 4 meciuri disputate în stagiul din Turcia.

Rob Sirk a deschis scorul în minutul 23, cu un șut simplu, din 6 metri, după respingerea în față a portarului Popescu. Thiago Ferreira l-a scăpat din marcaj și i-a permis o reușită facilă. Golul de 2-0 a venit imediat după pauză. Filip Starzynski a finalizat un contraatac spectaculos în minutul 49. Rezultatul final a fost stabilit Patryk Szysz, în minutul 82, cu o execuție senzațională, din semi-foarfecă.

Oltenii mai au programat un singur amical în stagiul de pregătire din Turcia, cu MSK Karvina, vineri, de la ora 15:00.

VIDEO // Meciul dintre Craiova și Zaglebie

Echipa de start a Craiovei: 1. L. Popescu - 18. Vlădoiu, 33. Bălașa, 2. Tiago, 30. Mățel - 21. Ivanov, 34. I. Popescu, 37. Danciu - 22. Bărbuț, 20. Markovic, 38. Nițu