Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA - URZICENI 1-0

"Meciul de aseară a fost ciudat"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 17 martie 2008

Mihai Stoica, manager Unirea Urziceni a intervenit telefonic la Şocul Zilei, la Telesport pentru a infirma zvonul potrivit căruia CFR-ul a oferit Unirii Urziceni 300.000 de euro pentru partida cu Steaua.



"Meciul de aseară a fost ciudat, dar nu aş putea spune că nu a fost o reîntîlnire emoţionantă cu Ghencea. Cu unii dintre foştii colaboratori la care ţin foarte mult, cu unii jucători. Suporterii ştiu foarte bine ce am însemnat eu pentru Steaua.



Am intervenit pentru a demonta un zvon: că patronul Stelei ar fi spus că ni s-ar fi oferit 300.000 de euro din partea CFR Cluj pentru a obţine un rezultat bun în Ghencea. Domnul Becali ştia foarte bine ce s-a întîmplat anul trecut cînd s-a intenţionat intervenirea pentru meciul Stelei de la Urziceni şi că Dumitru Bucşaru a refuzat categoric.



Anul ăsta nimeni nu a îndrăznit să ne ofere nimic pentru că domnul Bucşaru nu acceptă aşa ceva. Nu s-a încercat şi nici nu se va încerca vreodata ceva de genul ăsta.



Eu vorbesc cu Andone la telefon, dar nu s-a pus problema să ni se ofere vreodată ceva. Nu comentez arbitrajul de aseară
".

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.