FC VOLUNTARI - FCSB 1-2 // VIDEO + FOTO Olaru și Coman duc formația lui Vintilă pe locul secund în Liga 1! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 06 februarie 2020

FCSB a câștigat restanța cu FC Voluntari, scor 2-1, și a urcat pe locul secund în Liga 1.

Darius Olaru și Florinel Coman, două dintre perlele lui Becali, au marcat cu execuții spectaculoase în prima repriza. Mijlocașul adus de la Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 cu un voleu spectaculos, dar gazdele au egalat prin Simonovski, aflat la al doilea meci consecutiv cu gol marcat.

Florinel Coman a stabilit rezultatul final în minutul 43, cu un șut inteligent la colțul scurt.

Cu 3 jocuri rămase de disputat din sezonul regulat, FCSB ocupă locul secund, cu 42 de puncte. Lider e CFR Cluj, cu 47. FC Voluntari rămâne pe ultima poziție, cu doar 11 puncte.

FC VOLUNTARI - FCSB 1-2

• Au marcat:  Simonovski '33 / D. Olaru '8, Fl. Coman '42
  • Vezi VIDEO de la meci
  • Igor Armaș, fundașul central al gazdelor, a văzut cartonașul roșu în minutul 45.

Echipele de start

Voluntari: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Armaș, Kocic - Fl. Achim, De Lucas - Sanoh, Cătățînă, Mățan - Simonovski
Rezerve: Rîmniceanu - Al. Vlad, Borțoneanu, I. Gheorghe, Eric, Țîră, Vl. Morar
Antrenor: Mihai Teja

FCSB: Bălgrădean - Crețu, I. Cristea, L. Filip, Soiledis - Oaidă, Olaru, Moruțan - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad - D. Nedelcu, Gnohere, Momcilovic, I. Vînă, C. Dumitru, A Popa
Antrenor: Bogdan Argeș Vintilă