VOLUNTARI - DINAMO 2-1 // Dusan Uhrin a găsit vinovatul: „Am pierdut pe mâna arbitrului! Sunt foarte nervos”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 09 februarie 2020

Dusan Uhrin jr. (52 de ani), antrenorul lui Dinamo, a oferit declarații la finalul meciului în care echipa sa a pierdut cu FC Voluntari, scor 1-2.

„Toată lumea a văzut ce s-a întâmplat. Am avut 1-0, după care am fost egalați. Arbitrul nu ne-a dat penalty. Dacă acolo nu a fost intenție... Sunt foarte nemulțumit. Am pierdut pe mâna arbitrului! Sunt foarte nervos pe centralul din această seară.

Dacă se va dovedi că deciziile sale au fost corecte, atunci voi ieși în public și voi spune că am greșit. Astăzi am jucat bine, am avut multe ocazii, însă nu am reușit să înscriem mai multe goluri. Evident, avem și noi partea noastră de vină. Am făcut multe greșeli”, a declarat Uhrin, la TV Digi Sport.

Oaspeții au cerut un penalty în minutul 49, când mingea l-a lovit în mână pe Strună în careu, la o centrare a lui Fabbrini. Centralul Adrian Cojocaru a lăsat însă jocul să continue.

„Câinii” au rămas în 10 din minutul 72, când Skovajsa a fost eliminat, după ce a văzut două cartonașe galbene.