DINAMO // NOTE GSP: Dezastru în defensiva lui Dinamo » Lukas Skovajsa și Mihai Popescu, cei mai slabi de pe teren!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 10 February 2020

Dinamo a fost învinsă de FC Voluntari, 1-2, după ce a condus cu 1-0 și a terminat meciul în 10 oameni, și are șanse foarte mici la play-off.

Echipa antrenată de Dusan Uhrin a condus la pauză, dar după ce fundașul stânga Lukas Skovajsa a fost eliminat, FC Voluntari a întors scorul, profind de gafele fundașilor dinamoviști.

Slovacul Lukas Skovajsa, eliminat în minutul 72, a fost cel mai slab jucător de pe teren, fiind notat cu 3 de Gazeta Sporturilor. O evoluție slab a avut și fundașul central Mihai Popescu, drbilat cu ușurință la primul gol al ilfovenilor.

Acesta a luat nota 4. Și Filip Mrzljak și Kristian Kostrna au dezamăgit și ei, primind nota 5! Cei mai buni „câini” a fost Diego Fabbrini și Deian Sorescu, care au luat 7!

Cătălin Țâră, marcatorul golului de 1-1, a fost omul meciului, fiind notat cu 8. Dusan Uhrin, antrenorul lui Dinamo, a primit 5, iar Mihai Teja a luat 8.