PSG - LYON 4-2 // FOTO Autogol inexplicabil marcat în derby-ul etapei din Franța: fundașii lui Lyon au șutat de două ori spre propria poartă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 10 februarie 2020

PSG a învins-o pe Lyon, scor 4-2. Oaspeții au marcat un autogol greu de explicat în minutul 47.

Fernando Marcal (30 de ani) a fost autorul unui autogol rar văzut. Acțiunea s-a petrecut în minutul 47, la scorul de 2-0 pentru PSG.

Draxler a trimis mingea în zona punctului cu var. Fundașul central Rafael a vrut să respingă în corner, dar mingea a ajuns tot la Draxler. Neamțul a încercat o nouă centrare, a greșit din nou ținta, dar Marcal a trimis inexplicabil în propria poartă cu un șut violent. Practic, apărătorii lui Lyon au reluat de două ori spre propria poartă în decurs de câteva secunde.