DINAMO - FCSB 2-1 // GALERIE FOTO Moment ȘOCANT pe Arena Națională: Perovic a căzut inert pe gazon! UPDATE: Starea jucătorului este stabilă

+15 Foto
Capturi TV Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 16 February 2020

DINAMO - FCSB 2-1 // În minutul 44 al derby-ului, Slavko Perovic, jucătorul gazdelor, a rămas inconștient pe gazon, după ce a fost lovit violent de către Iulian Cristea în zona gâtului. Fotbalistul a fost transportat de urgență la spital, după ce redevenise conștient.

Update 21:40

În minutul 66, crainicul partidei a anunțat că starea lui Slavko Perovic este stabilă în acest moment.

Într-un duel disputat la mijlocul terenului, Cristea l-a lovit violent în zona gâtului pe Perovic. Atacantul „câinilor” a rămas inert pe gazon și a avut nevoie de îngrijiri medicale, ambele ambulanțe făcându-și prezența.

Medicii i-au montat un guler cervical și l-au urcat pe Slavko pe targă. Sârbul redevenise conștient în momentul în care a fost urcat în ambulanță.

După ce a văzut impactul contactului, arbitrul Horațiu Feșnic l-a eliminat direct pe Cristea. În locul lui Perovic, Dusan Uhrin l-a introdus pe Daniel Popa.

Feșnic a prelungit repriza cu 6 minute, răstimp în care FCSB a reușit să egaleze din penalty.

Imagini de pe Arena Națională cu cele două galerii, înaintea meciului Dinamo - FCSB