LAZIO - INTER 2-1 // FOTO + VIDEO Ștefan Radu & Co. sunt la un punct de liderul Juventus!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 16 februarie 2020

Lazio a învins-o pe Internazionale Milano, scor 2-1, în cadrul etapei #24 din Serie A. Ștefan Radu (33 de ani) a fost integralist la gazde.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 44. Young, fotbalistul venit în această îarnă în Italia, l-a învins pe Strakosha cu un voleu spectaculos de la 11 metri.

Lazio a revenit pe tabelă în minutul 50, în urma unei lovituri de la 11 metri transformate impecabil de către Ciro Immobile. Iar lovitura de grație avea să fie dată în minutul 69. La o fază încurcată în careul lui Inter, Milinkovic-Savic a găsit un culoar de șut și a adus victoria lui Lazio: 2-1.

Astfel, echipa antrenată de Simone Inzaghi s-a apropiat de liderul Juventus la un singur punct. Inter e pe 3, cu 54 de puncte.