VIDEO Alexandru Mitriță, gol într-un San Carlos - New York City NEBUN » Vezi AICI reușita românului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 21 February 2020

Alexandru Mitriță (25 de ani, extremă stânga) a reușit să înscrie în partida San Carlos - New York City 3-5, din prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor CONCACAF.

Mitriță a marcat ultimul gol al partidei disputate pe Estadio Alejandro Morera Soto ('90+2), în urma unui penalty ratat de Moralez, și a mărit astfel șansele echipei sale la calificarea în „sferturi”.

San Carlos - New York City 3-5 // VIDEO Golul reușit de Alexandru Mitriță

Heber, cu o „triplă” ('13, '35, '51), și Alexander Callens ('61) au mai marcat pentru formația din New York. Golurile gazdelor au fost semnate de Aguilar Jorman ('45), Marco Mena ('63) și Omar Browne ('79). Partida retur este programată joi, 27 februarie, de la ora 01:00.

Acesta a fost primul meci oficial al lui Alexandru Mitriță pentru NYC după o pauză de 4 luni, timp în care MLS a fost în vacanță.