Stranieri

AL HILAL // Victorie cu mari emoții pentru Răzvan Lucescu în Arabia Saudită » Serie remarcabilă a tehnicianului

Sursă foto: Twitter Twitter AlHilal Saudi Club

Articol de Daniel Scorpie  —  luni, 24 februarie 2020

Al Hilal şi-a păstrat avansul de trei puncte faţă de Al Nassr la şefia clasamentului din Arabia Saudită, însă a tremurat pentru succesul de sâmbătă seară cu Al Ittihad (1-0)

Golul echipei lui Răzvan Lucescu nu a venit decât în prelungiri. Edouard a executat în minutul 90+3 un penalty, pe care portarul oaspeților, Grohe, l-a apărat. Noroc că mijlocașul brazilian a urmărit faza și a împins mingea în plasă.

Al Hilal are şase victorii la rând în toate competiţiile şi nu a mai pierdut de mai bine de două luni şi 14 meciuri, de la finala mică de la CM al Cluburilor, decisă la loviturile de departajare, cu Monterrey.