Liga 2

RAPID - TURRIS 0-0 // VIDEO Lincar, după meciul tensionat cu Rapid, de la Voluntari: „Bine că suntem teferi!”

Articol de Vlad Nedelea, Alexandru Grigore  —  marţi, 25 februarie 2020

Erik Lincar (41 de ani), antrenorul lui Turris Turnu Măgurele, a vorbit despre remiza obținută de echipa sa în deplasare cu Rapid, scor 0-0.

Partida disputată la Voluntari s-a aprins înainte de pauză, când rapidistul Ionuț Voicu a fost eliminat pentru o intrare agresivă. Fanii giuleștenilor au pornit haosul, au aruncat cu obiecte spre jucătorii lui Turris și au fost la un pas să se „încaiere” cu forțele de ordine

„Nu ne-am ridicat în repriza secundă la nivelul arătat în primele 45 de minute. Chiar le-am spus jucătorilor să fie mai concentrați, să aibă mai multă posesie, dar n-am reușit. Dacă aveam mai mult curaj, trebuie să câștigăm. Lupta pentru locurile 2 și 3 e foarte strânsă, ne-am fi dorit să câștigăm.

Am îndurat tot „meniul”. Bine că suntem teferi. Fanii Rapidului au fost mult mai liniștiți în repriza secundă. Bine că s-a terminat așa”, a spus Lincar, la finalul partidei disputate la Vountari.