CS UNIVERSITATEA CRAIOVA // Florin Gardoș pregătește revenirea! A jucat 70 de minute într-un amical

Articol de Ionel Luţan  —  Wednesday, 26 February 2020

Florin Gardoș (31 de ani) pregătește revenirea la Universitatea Craiova după o perioadă delicată traversată de fundașul central în urma unei accidentări.

Apărătorul s-a aflat, astăzi, 70 de minute pe teren în amicalul jucat de echipa secundă a oltenilor în campania Astrei 2. Craiova s-a impus la limită, 1-0, prin golul din penalty marcat de Șerban.

Gardoș a evoluat ultima dată în meciul dintre CS U și Sabail, scor 3-2, în preliminariile Europa League. Partida a avut loc pe 18 iulie 2019.