SEPSI - POLI IAȘI 1-1 // VIDEO + FOTO Rednic și Grozavu, egal în primul meci din play-out! Cum arată ACUM lupta pentru salvarea de la retrogradare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 28 februarie 2020

Sepsi Sf. Gheorghe și Poli Iași au remizat, scor 1-1, în primul meci din play-out.

Formația lui Mircea Rednic a început din nou bine, ca în meciul pierdut 1-2 la Botoșani, dar a clacat după pauză. Horșia a deschis scorul pentru ieșeni în minutul 15 dintr-o lovitură liberă executată magistral. Au urmat momente ciudate care l-au avut protagonist pe arbitrul Marian Barbu. „Centralul” a refuzat un penalty evident pentru gazde și nu a acordat un cartonaș roșu. Detalii AICI!

Răzbunarea lui Safranko

Safranko, atacantul slovac avertizat cu „galben” pentru simulare la faza penalty-ului, a marcat golul egalizator în minutul 69. A pivotat excelent în careu, la 10 metri de poartă, și a șutat la colțul scurt.

Sepsi - Poli Iași 1-1

Echipe de start

Sepsi: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan - Velev, Vaşvari - Ştefănescu, Achahbar, Gal-Andrezly - Safranko
Rezerve: Fejer, Deaconu, I.Fulop, L.Fulop, Celea, Carnat, Grassano
Antrenor: Leo Grozavu

Poli Iași: Rusu - Grădinaru, Klimavicius, Frăsinescu, Șerban - Chacana, De Iriondo, Passaglia, Horșia - Omoh, Habibou
Rezerve: Axinte, Onea, Longher, Platini, Luckassen, Breeveld, Bourama
Antrenor: Mircea Rednic