NOTE GSP: Jucătorii lui Dinamo s-au făcut de râs cu Clinceni! Cine a fost cel mai slab de pe teren + doar un dinamovist s-a remarcat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 29 February 2020

Dinamo a pierdut în prima etapă din play-out, 0-1 cu Academica Clinceni, după un joc dezastruos prestat de echipa lui Dusan Uhrin.

„Câinii” au fost lenți și apatici, făcând multe greșeli în defensivă. În plus, nici atacantul nu a funcționat. Astfel, Academica a obținut prima victorie după 8 meciuri.

Doar portarul Riccardo Piscitelli a avut o evoluție decentă din echipa alb-roșie, fiind notat cu 6 de Gazeta Sporturilor. Fundașul dreapta Kristian Kostrna, care a gafat la gol, a fost cel mai slab de pe teren și a primit nota 3.  În rest, toți jucătorii lui Dinamo au luat 4!

Intrat la pauză, Alexandru Buziuc a marcat în minutul 71 și a fost cel mai bun jucător al meciului. La a 100-a partidă în Liga 1, Buziuc a luat nota 8!