Stranieri

VIDEO Eric Bicfalvi, supergol în poarta lui ȚSKA Moscova! Echipa sa a fost egalată în ultimul minut

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 29 februarie 2020

Eric Bicfalvi (32 de ani) a fost decisiv în egalul obținut de Ural pe terenul lui ȚSKA Moscova, 1-1.

Mijlocașul român a deschis scorul printr-o execuție spectaculoasă. În minutul 72, Bicfalvi a șutat din prima, cu stângul, de la 14 metri de poarta adversă. Șutul a fost unul puternic, iar portarul Igor Akinfeev nu a putut respinge, scăpând mingea în poartă.

Din păcate pentru echipa românului, ȚSKA a egalat în minutul 90+4 prin Mario Fernandes.

În 17 meciuri jucate în prima ligă din Rusia, Eric are 5 goluri și 2 pase de gol. După 20 de meciuri, Ural este pe locul 6, cu 25 de puncte. De partea celaltă, ȚSKA Moscova este pe 2, cu 35 de puncte.