Mutarea făcută de FCSB la pauză a dat greș: Răzvan Oaidă a fost cel mai slab de pe teren! Cine s-a remarcat din echipa roș-albastră

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 martie 2020

FCSB a remizat pe terenul celor de la FC Botoșani, 2-2, în prima etapă din play-off, și pare că s-a îndepărtat de lupta la titlu.

Deși păreau favoriți cerți, cei de la FCSB au prestat un joc slab, mai ales în repriza secundă, și le-a permis celor de la FC Botoșani să egaleze și termine neînvinși meciul.

Introdus la pauză, în locul lui Adi Petre, mijlocașul Răzvan Oaidă a fost cel mai slab de pe teren. Acesta nu s-a remarcat în jocul roș-albaștrilor și a luat nota 4 din partea Gazetei Sporturilor.  Evoluții slabe au avut și Cristi Bălgrădean, Vali Crețu, Andrei Miron, Ionuț Panțîru și Florin Tănase, care au luat 5.

Singurul remarcat de la FCSB a fost Dennis Man, care a primit nota 8. Omul meciului a fost Marko Dugandzic. Atacantul croat de la FC Botoșani a luat nota 9 după ce a dat ambele goluri ale echipei sale.

Marius Croitoru, antrenorul celor de la FC Botoșani, a primit 7, iar Bogdan Vintilă, tehnicianul FCSB, a luat 6.