Cupa Romaniei

DINAMO. Dusan Uhrin merge tot pe ai lui! Cehul nu-i scoate din echipă pe gafeurii Kostrna și Skovasja

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 02 March 2020

Dinamo va juca împotriva celor de la Academica Clinceni, în sferturile Cupei României. Partida se joacă marți, de la ora 20:00, la patru zile după victoria ilfovenilor după Liga 1, scor 1-0.

Antrenorul lui Dinamo, Dusan Uhrin, a conturat deja echipa de start și nu are de gând să facă multe schimbări față de meciuri de vineri. Chiar dacă a greșit, oferind practic un assist lui Buziuc la faza golului, Dusan Uhrin are de gând să-i acorde încredere în continuare fundașului dreapta Kristian Kostrna.

La fel și lui Lukas Skovasja, revenit în echipă după eroarea de la meciul cu Voluntari (1-2), când a fost eliminat după două „galbene” în 8 minute și automat eliminarea. Cehul va juca împotriva Clinceniului cu cel mai bun „11”, mai ales că această a doua competiție internă este prioritară pentru „câini” în acest moment, fiind singurul mod de a salva sezon și a prinde un loc în cupele europene.