George Pușcaș, serie fantastică în Anglia! A marcat pentru Reading și în FA Cup

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 martie 2020

George Pușcaș (23 de ani, atacant) a punctat în partida Reading - Sheffield United 1-2, din optimile de finală ale Cupei Angliei.

Pușcaș a egalat pentru formația sa în minutul 43, când a transformat penalty-ul obținut prin Andy Rinomhota. În cele din urmă, Reading a cedat în prelungiri, 1-2.

Internaționalul român a transformat cu siguranță, direct în plasă laterală, și nu i-a dat nicio șansă goalkeeperului advers. Scorul a fost deschis de către oaspeți, chiar în debutul meciului ('2), prin McGoldrick.

Astfel, forma lui Pușcaș este din nou pe o pantă ascendentă, internaționalul romând ajungând la 4 goluri în ultimele 5 meciuri pentru Reading.

6 milioane de euroeste cota de piață a lui George Pușcaș, potrivit Transfermarkt