Basarab Panduru ironizează Craiova după înfrângerea cu FCSB: „După 30 de minute nu știam dacă meciul e fără fani sau s-a amânat”

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 09 martie 2020

Basarab Panduru a analizat victoria clară a celor de la FCSB, 4-1 cu Craiova, și a analizat prestația elevilor lui Corneliu Papură.

În opinia fostului internațional, jucătorii olteni au fost depășiți la toate capitolele de rivalii de la FCSB.

„FCSB a demolat Craiova. Craiova în prima repriză! După vreo 30 de minute am crezut că nu a înţeles dacă meciul e fără spectatori sau s-a amânat definitiv. Practic, Craiova nu a venit. Nu a fost pe teren în primele 30 de minute. Golul ăla, din finalul reprizei te-a cam păcălit. Ai zis că e un gol la momentul potrivit și Craiova intră cu 1-1 la pauză.

Mi s-a părut că jucătorii craioveni au venit nepregătiţi pentru acest meci, nu neapărat lipsiţi de concentrare. Altădată parcă aveau viteză. S-ar putea să fie şi datorită faptului că FCSB, din punctul de vedere al presingului, a fost perfectă în prima repriză”, a declarat Basarab Panduru la TV Telekom Sport.