Marcos Llorente, aroganță maximă la adresa lui Liverpool » Cum și-a botezat câinele

+34 Foto
Marcos Llorente a marcat o „dublă” în meciul dintre Liverpool și Atletico // sursă foto: Guliver/gettyimages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 aprilie 2020

Marcos Llorente (25 de ani) continuă să fie un coșmar pentru fanii lui Liverpool: După ce a eliminat „cormoranii” din Liga Campionilor, mijlocașul lui Atletico a dezvăluit că și-a numit câinele „Anfield”.

La o lună după ce a pus umărul la eliminarea lui Liverpool din Liga Campionilor, marcând o „dublă” în meciul din „optimi” dintre Liverpool și Atletico (scor 2-3), Llorente a dezvăluit pe Instagram numele câinelui său: Anfield, precum stadionul liderului din Premier League.

Fostul mijlocaș al lui Real Madrid a postat o fotografie cu câinele său: „Anfield privind cum trece viața” a scris acesta.

• sursă foto: Instagram @marcosllorente

Atletico și Marcos Llorente, meci de poveste pe „Anfield”

În urmă cu aproape o lună, echipa antrenată de Diego Simeone a reușit o performanță uluitoare: A învins-o pe Liverpool chiar în Anglia, scor 3-2 după prelungiri, reușind astfel să elimine deținătoarea trofeului încă din faza „optimilor”.

Marcos Llorente a fost eroul madrilenilor. Deși a început meciul ca rezervă, acesta a intrat pe teren în minutul 56, a reușit să marcheze de două ori în prelungirile partidei și a oferit pasa decisivă la ultimul gol al lui Aletico, marcat de Morata în minutul 120.

Spaniolul a fost transferat de către Atletico în vara anului 2019 chiar de la rivala din oraș, Real Madrid.