Fotbal   •   Liga 1   •   FCSB

Gigi Becali pregătește mutări importante după coronavirus: „O să vină și lumea la stadion!”

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 14 mai 2020

Gigi Becali afirmă că va face investiții majore la FCSB după terminarea crizei provocate de coronavirus.

Fotbalul din Liga 1 a fost oprit din cauza pandemiei de coronavirus, dar Gigi Becali e optimist. Patronul celor de la FCSB crede că prețurile jucătorilor vor crește la finalul crizei. 

Gigi Becali: „Renunțam dacă nu aveam jucători de vânzare”

„La fotbal, banii vor creşte, nu vor scădea preţurile, vor creşte preţurile. O să băgăm foarte mulţi bani. Când circulă banii, toată lumea câştigă bani. Banul circulă, trece pe la mine, pe la tine şi pe la ultimul măturător. O să creştem şi noi economic şi o să vină lumea la stadioane, că au bunăstare. Pentru noi, coronavirusul înseamnă bunăstare peste un an.


La mine e alta situaţia, dar oamenii au dreptate, va fi dificil. La mine situaţia este că eu sunt angrenat într-o afacere în care eu am cumpărat şi am depozitele pline de marfă. Eu susţin depozitele, adică eu am jucători de vânzare. Eu, dacă nu aveam acum jucători de vânzare, la revedere, renunţam. Ia luaţi-o, mă, care vreţi. O dădeam cadou”, a spus Gigi Becali al TV Telekom Sport. 

29.300.000 de euroeste valoarea lotului celor de la FCSB conform transfermarkt.de

VIDEO / Cristi Bălgrădean s-ar putea trezi fără echipă din sezonul viitor


Citește și alte știri despre FCSB:

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.