Petrolul și Astra au disputat astăzi un meci amical! Ce jucător important a lipsit de la echipa de Liga 1

Articol de Ionel Luţan  —  Thursday, 11 June 2020

Petrolul și Astra au remizat, scor 0-0, într-un meci amical disputat la Ploiești.

Petrolul a susținut, astăzi, pe arena Ilie Oană, primul meci amical după reluarea pregătirilor din 25 mai. Adversarul a fost echipa de prim eșalon Astra Giurgiu care va juca, luni seară, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș în etapa a III-a din play-off. După un meci echilibrat, cu ocazii bune de ambele părți, s-a terminat la egalitate 0-0.

FC Petrolul – Astra Giurgiu 0-0

FC Petrolul (repriza I): Avram – Bărboianu, Răuță, Manolache, Olaru – Meza Colli – Deac, Ekollo, Nițescu, Vajushi – Younes.
FC Petrolul (repriza II): Lungu – Bărboianu (70 Olaru, 85 Meza Colli), Sîrghi, Ad. Nicolae, Țicu (75 Manolache) – Pierce – Saim Tudor, R. Enache, Marinescu, Roige – Blănaru
Antrenor: Constantin Enache.

Astra: Lazăr – Bruno, Tamaș, Graovac, Radunovic – Seto, Crepulja – Baicu, Budescu, V. Gheorghe – Fatai. După pauză au jucat: Bolboașă (80 Silveanu) – Graur, Avram, Dandea, Trușescu (Pahonțu) – Simion, Șerban – D. Gheorghe, Ioniță, Balaure – Stahl
Antrenor: Bogdan Andone