VOLUNTARI - CLINCENI 3-0. Cum a comentat Ilie Poenaru eșecul drastic cu Voluntari: „Am arătat un fotbal bun, nu mă așteptam”

+22 Foto
Ilie Poenaru

Articol de Vlad Nedelea  —  sâmbătă, 13 iunie 2020

Ilie Poenaru (43 de ani), tehnicianul Academicii Clinceni, a comentat înfrângerea drastică suferită de echipa sa pe terenul lui FC Voluntari, scor 0-3.

„O înfrângere dură, greu de digerat. Timp de 30 de minute, Voluntariul ne-a dat două goluri deși n-a avut deloc ocazii. În repriza secundă, am avut alt ritm, am pus probleme, dar tot ei au înscris. Cam acesta este istoricul meciului. Suntem obișnuiți cu astfel de greșeli, mereu am luat goluri de cascadorii râsului.

Le-am spus jucătorilor să se maturizeze mai repede, să fie mai concetrați. Eu zic că, lăsând la o parte rezultatul, am arătat un fotbal bun, un ritm bun, la care nu mă așteptam. Important pentru jucătorii mei e să treacă repede peste această înfrângere și să ne pregătim pentru următorul meci. Șanse sunt în continuare și vrem să ne îndeplinim obiectivul propus”, a spus Ilie Poenaru, la Look Sport.

VIDEO. Declarațiile lui Ilie Poenaru în conferința de presă de la finalul partidei:

FC Voluntari - Academica Clinceni 3-0