VIDEO Imagini dure cu Florin Andone, într-o seară neagră pentru Galatasaray: „Suspect de ruptură a ligamentelor”

Florin Andone, accidentare dureroasă în Turcia

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 14 iunie 2020

Florin Andone (27 de ani) a suferit o accidentare serioasă în meciul dintre Rizespor și Galatasaray, scor 2-0.

Ghinioanele se țin lanț de Florin Andone. Atacantul împrumutat de Brighton la Galatasaray a stat pe bară trei luni din cauza unei accidentări suferite în luna noiembrie a anului trecut, într-un meci cu formația lui Marius Șumudică. Internaționalul român s-a refăcut complet în pauza provocată de coronavirus, iar astăzi a fost trimis în teren de Fatih Termin la pauza meciului cu Rizespor.

Andone nu a prins însă finalul partidei pe teren. În minutul 72, portarul Tarik Cetin a încercat să boxeze o minge, dar a aterizat peste piciorul drept al atacantului român. Florin s-a prăbușit pe teren, în urlete de durere. Turcii de la Fanatik scriu că internaționalul nostru este suspect de ruptură a ligamentelor genunchiului.

Muslera, dublă fractură

Nu doar Andone a părăsit terenul accidentat. Portarul Fernando Muslera s-a lovit în prima repriză și a fost transportat la spital. Primul diagnostic al medicilor este unul teribil: fractură de tibie și peroneu la piciorul drept, informează turcii de la Fanatik.