GAZ METAN - BOTOȘANI 0-2. VIDEO Dugandzic și Keyta apropie formația din Moldova de Europa League! Clasamentul actualizat

Dugandzic a deschis scorul în minutul 15,

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 26 iunie 2020

FC Botoșani s-a impus în deplasarea de la Mediaș, scor 2-0, și urcă provizoriu pe locul 4 în play-off.

FC Botoșani continuă cursa spre locurile de Europa League. Moldovenii au egalat în acest moment FCSB, formația de pe locul 3.

Trupa lui Marius Croitoriu a început ideal partida de astăzi. Dugandzic a deschis scorul în minutul 15, cu un șut in interiorul careului, și a ajuns la 8 goluri în 8 partide jucate pentru FC Botoșani. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 35. Keyta a pătruns în careu din flancul stâng, și-a făcut mingea în interior și a șutat frumos la colțul lung.

Gaz Metan - FC Botoșani 0-2

Marius Croitoru: „Abia așteptau să ne facă praf! Așa e când te pricep la fenomen”

Gaz Metan - Botoșani, echipele de start

Gaz Metan: R. Pleșca - M. Butean, M. Constantin, Șt. Popa, De Moura - Fofana, Droppa - Sg. Ciocan, Chamed, Velisar - Sg. Buș Rezerve: Al. Popa - N. Roșu, R. Romeo, Drăghici, Trif, Ely Fernandes, Nicula, Ed. Avram, Juel Nielsen Antrenor: Dusan Uhrin

FC Botoșani: Ed. Pap - Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu - Papa, Ed. Florescu - Ofosu, Carlone, H. Keyta - Dugandzic Rezerve: Hankic - Patache, Cîmpanu, Ashkovski, Hristovski, Mendoza, Baxevanos, Ebenhofer, Holzmann Antrenor: Marius Croitoru

Stadion: „Gaz Metan”, Mediaș
Arbitru: Horațiu Feșnic / Asistenți: Alexandru Cerei, Gero Szabo