CFR CLUJ - CRAIOVA. FOTO Dan Petrescu, enervat de două decizii luate de Istvan Kovacs împotriva CFR-ului! Au fost corecte?

+36 Foto
Dan Petrescu, enervat de deciziile lui Istvan Kovacs

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 28 iunie 2020

CFR Cluj - Craiova 2-3 a fost derby-ul etapei cu numărul 5 din play-off. Dan Petrescu (52 de ani) a fost scos din sărite de două decizii ale brigăzii conduse de Istvan Kovacs.

• În minutul 5, CFR Cluj a cerut lovitură de la 11 metri după un duel între Valentin Costache și Ștefan Vlădoiu. Istvan Kovacs, bine plasat, a considerat că jucătorul campioanei a simulat și i-a arătat un cartonaș galben.
Costache cade în duelul cu Vlădoiu / Captură @TV Telekom Sport
  • Al doilea moment cotestat vehement de Dan Petrescu a venit după pauză, în minutul 56, la golul de 2-0 marcat de Valentin Mihăilă. În momentul pasei trimise de Andrei Ivan, extrema oltenilor era într-o poziție la limita ofsaidului.