VIITORUL - DINAMO 1-0. Gică Hagi, după victoria #100 în Liga 1: „Aceasta e partea noastră negativă”

+15 Foto
Sursă foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 02 July 2020

Gică Hagi (55 de ani), antrenorul Viitorului, a oferit declarații după finalul meciului cu Dinamo, 1-0, victoria cu numărul 100 pentru dobrogeni în Liga 1!

„Ați văzut câtă presiune există. Mă bucur că n-am luat gol. Partea noastră negativă în acest play-out a fost că am luat multe goluri. A fost un meci mai echilibrat, noi am avut mai multă șansă. Putea să fie un egal fără probleme.

Jucăm mult mai bine în prima repriză, iar în partea a doua evoluăm mai slab. Jucătorii încă nu au ritmul jocului și rezistență până în minutul 90. Avem jucători foarte buni la cap. Lucrăm foarte mult fazele fixe, însă ne mai trebuie puțin volum, dar când să-l facem, dacă jucăm din 4 în 4 zile?”, a declarat Hagi la Telekom Sport.

„Cred eu că vor veni și victoriile pentru Dinamo. Au nevoie de puțin noroc și lucrurile se vor schimba în timp”

„Meciul cu Voluntari e un derby pentru noi. Vom vedea. Ambele echipe o să-și dorească victoria, să arate care e mai bună. Sperăm să iasă un meci frumos”