Sergiu Hanca, declarație de dragoste pentru Dinamo: „Sufăr pentru ei. Vreau să revin!”

Sergiu Hanca (28 de ani), în prezent mijlocașul lui Wisla Cracovia, a afirmat că vrea să se retragă la Dinamo, echipă pentru care a avut cele mai bune evoluții în România.

„Mi-e dor de ţară, de momente, mai stau şi mă mai uit, dar nu mi-e dor de fotbalul românesc. Doar la sfârşitul carierei vreau să revin, să-mi închei cariera la Dinamo. Şi Andreea (n.r. soția lui) ştie că viaţa mea e Dinamo. Cariera mea fotbalistică vreau să se încheie acolo. Nu mă va interesa unde va fi Dinamo atunci.

Vorbesc cu mulţi colegi de la Dinamo. Cu oamenii din conducere m-am înţeles foarte bine, sufăr pentru ei. Dar eu sunt optimist că vor reveni, e ceva imposibil ca Dinamo să retrogradeze. Însă totul depinde de ei. Ştiu că e presiunea foarte mare. Le ţin pumnii şi sunt alături de ei”, a declarat Hanca pentru Look Sport.

Sergiu Hanca, încă un gol pentru Cracovia

Hanca a înscris sâmbătă seara un nou gol pentru Cracovia, în victoria reușită în deplasare cu Lechia Gdansk, scor 3-0.

Fostul mijlocaș al lui Dinamo a fost integralist, iar în al treilea minut al prelungirilor a marcat golul care a stabilit scorul final al partidei. Fotbalistul de 28 de ani a transformat fără emoții un penalty și a ajuns la cea de-a noua reușită stagională.

20 de goluriși 22 de assist-uri a reușit Hanca pentru Dinamo, în 111 meciuri

VIDEO Q&A cu soții Hanca » Cât de bine se cunosc Andreea și Sergiu

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Vali Lazăr, schimb de înjurături cu un fan după meciul Clinceni - Dinamo 1-3: „Vrei să te pup?! Mă doare în p***”