FC BOTOȘANI - ASTRA 0-0. Bogdan Andone a găsit scuze pentru jocul din repriza a 2-a: „Suntem plecați de 3 zile! E oboseală”

Articol de GSP.RO  —  vineri, 10 iulie 2020

Bogdan Andone (45 de ani), antrenorul celor de la Astra Giurgiu, a oferit declarații la finalul meciului cu FC Botoșani, scor 0-0.

„În prima repriză, jocul a fost animat. În a doua, mai închis. S-au împărțit punctele egal. Am încercat să ne schimbăm puțin jocul pentru această seară. Primisem două goluri cu FCSB și CFR și am fost puțini mai organizați.

Am avut 4-5 situații foarte bune în prima repriză, dar, din păcat,e nu am reușit să marcăm. E oboseală, suntem plecați de 3 zile pe drum. Am jucat cu CFR duminică, timpul e scurt. Se acumulează oboseală, e și sfârșit de sezon. E important că nu ne întoarcem cu mâna goală din această excursie”, a declarat Andone, la Telekom Sport.

Cele mai tari imagini din meciul FC Botoșani - Astra 0-0