PREMIER LEAGUE. Norwich, formația care l-a vrut pe Man, e prima retrogradată din Anglia! Meciul carierei pentru un englez

+9 Foto
Norwich, formația care l-a vrut pe Man, e prima retrogradată din Anglia

Articol de GSP.RO  —  Saturday, 11 July 2020

Norwich, formația care l-a vrut pe Dennis Man (21 de ani), a pierdut cu West Ham, scor 0-4, și e prima retrogradată din această ediție de Premier League.

Norwich a pierdut toate meciurile de la reluarea competiției după pauza provocată de coronavirus și e retrogradată cu 3 etape înainte de finalul sezonului. Astăzi, pe teren propriu, contra lui West Ham, a fost răpusă de un singur jucător. Mijlocașul englez Michail Antonio (30 de ani) a marcat toate golurile „ciocănarilor”, în minutele 11, 45, 54 și 74.

În celălalt meci care a contribuit la retrogradarea matematică a lui Norwich, Watford a revenit după pauză în fața lui Newcastle și s-a impus cu 2-1, prin două goluri marcate de căpitanul Deeney din penalty, în minutele 52 și 82.