BOTOȘANI - CRAIOVA 0-2. FOTO Craiova, iertată de un penalty la scorul de 0-0! Verdictul lui Ion Crăciunescu

+15 Foto
Craiova, iertată de un penalty

Articol de GSP.RO  —  duminică, 19 iulie 2020

CS Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea de la Botoșani, scor 2-0. Ion Crăciunescu spune că moldovenii ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri în prima repriză, la scorul de 0-0.

Ion Crăciunescu a aprobat toate deciziile importante luate de brigada lui Radu Petrescu, cu excepția unei faze. În finalul primei reprize, minutul 39, Andrei Chindriș a fost făcut sandviș de Cosic și Bancu în careul oltenilor. Fostul arbitrul internațional spune că ar fi dictat lovitură de la 11 metri. Faza s-a întâmplat la scorul de 0-0.

Fundașul central al oltenilor, nedreptățit la această fază, a comis două penalty-uri clare în repriza secundă.