SEPSI - FCSB 0-1. VIDEO + FOTO Sărbătoare cu restricții împotriva COVID-19. Arbitrii și covăsnenii și-au luat singuri medaliile. Cine i-a premiat pe învingători

Articol de GSP.RO  —  Wednesday, 22 July 2020

FCSB a învins-o pe Sepsi Sf. Gheorghe în finala Cupei României, scor 1-0, și s-a calificat în ediția următoare de Europa League.

FCSB a câștigat primul trofeu din anul 2016 și a sărbătorit frenetic. Jucătorii au primit medaliile de campioni de la Cătălin Făiniși, ofițerul de presă al echipei, o măsură de protecție împotriva COVID-19. Dennis Man a fost desemnat cel mai bun fotbalist al finalei, fiind și autorul singurului gol, și a dat totul petrecerii.

Căpitanul Florin Tănase a ridicat trofeul, apoi fotbaliștii antrenați de Toni Petrea au făcut înconjurul stadionului, în ciuda faptului că arena a fost goală, apoi l-au prezentat în fața tribunei oficiale, acolo unde Mihai Stoica a fost dirijorul fiestei.