Stranieri

VIDEO Ianis Hagi nu se poate opri din marcat! Gol în meciul amical al lui Rangers de astăzi

Ianis Hagi a marcat golul de 2-0 în Rangers - Motherwell // foto: captură twitter @ Rangers Goals

Articol de GSP.RO  —  Wednesday, 22 July 2020

Ianis Hagi (21 de ani), titular pentru Rangers în meciul amical cu Motherwell (4-0), a reușit să marcheze golul de 2-0 al echipei sale.

Rangers a disputat a treia sa partidă amicală din perioada post-pandemie. Adversară i-a fost Motherwell, echipă din prima ligă scoțiană. Ianis Hagi a fost introdus încă din primul minut în confruntarea de pe „Ibrox” și a reușit să marcheze golul de 2-0!

Românul a punctat cu capul, dintr-o centrare foarte bună a fundașului stânga Borna Barisic. Ianis a reluat cu siguranță și i-a mulțumit imediat croatului care a oferit pasa de gol.

În minutul 45, mijlocașul român a ieșit din nou la rampă, oferindu-i o pasă de gol colegului Joe Aribo. Acesta a finalizat elegant o fază în care a depășit mai mulți adversari în careu.

Ianis a fost schimbat în minutul 59 al partidei. Românul a ajuns la 3 goluri în 3 meciuri pentru Rangers în ultimele zile, după „dubla” cu Lyon de acum mai puțin de o săptămână.