Stranieri

Rangers - Coventry 2-0 » VIDEO+FOTO Ianis Hagi, două faze de senzație în victoria scoțienilor: „Cât de bun e!”

+12 Foto
Ianis Hagi a marcat 3 goluri în meciurile amicale disputate de Rangers până acum // foto: twitter.com/RangersFC

Articol de GSP.RO  —  sâmbătă, 25 iulie 2020

Rangers s-a impus în al cincilea meci amical disputat în perioada post-pandemie. Cu Ianis Hagi (21 de ani) titular, scoțienii au învins-o pe Coventry cu 2-0.

Forma bună din amicale continuă pentru Rangers. Scoțienii au ajuns la a 5-a victorie în tot atâtea partide disputate, după ce s-au impus cu 2-0 în fața lui Coventry, nou-promovată în Championship.

Ianis Hagi a fost titular și s-a aflat în prim-plan de câteva ori, însă nu a reușit să își treacă numele pe tabela marcatorilor, precum a făcut-o în precedentul meci al lui Rangers, cu Motherwell (4-0).

Românul a trecut pe lângă gol în 2 rânduri. Mai întâi în minutul 6, când a reluat centrarea mingea periculos din centrarea lui Barisic. Fundașul Drysdale a blocat însă încercarea „tricolorului”. Apoi, în minutul 66, când Marosi a salvat șutul lui Ianis.

De remarcat și o pasă senzațională pentru Morelos, care i-a impresionat pe fani pe rețelele de socializare: „Cât de bun e!”, s-au entuziasmat aceștia.

De asemenea, și încercarea lui Hagi de a înscrie din propria jumătate a făcut senzație:

Mingea lui Ianis a pornit din propria jumătate...

.

...dar s-a dus peste poartă

Fiul „Regelui” a fost înlocuit în minutul 81, la 2-0, iar până la final niciuna dintre echipe nu a mai înscris.

Rangers - Coventry 2-0

• Au marcat: Aribo 50, Goldson 67