GAZ METAN - FCSB 0-1. Roș-albaștrii, iertați de un penalty la Mediaș? Fază controversată în prima repriză

+7 Foto
Gaz Metan a cerut penalty în prima repriză

Articol de GSP.RO  —  duminică, 26 iulie 2020

În prima parte a meciului Gaz Metan - FCSB 0-1, gazdele au solicitat penalty la duelul dintre Mihai Butean (23 de ani, fundaș dreapta) și George Miron (26 de ani, fundaș central).

În minutul 19, la scorul de 0-0, Butean a pătruns pe partea dreaptă, a reușit să intre în careu, însă a fost oprit de Miron. Din primele imagini se pot observa circumstanțe de penalty, întrucât stoperul roș-albaștrilor nu s-a arătat interesat de minge în duelul cu fotbalistul de la Gaz Metan.

GAZ METAN - FCSB 0-1. Roș-albaștrii, iertați de un penalty la Mediaș?

• Sursă foto: Capturi Telekom Sport

Horațiu Feșnic, centralul meciului, a lăsat jocul să continue, iar 3 minute mai târziu, FCSB reușea să deschidă scorul prin eurogolul semnat de Ionuț Vînă.

În final, FCSB s-a impus pe terenul lui Gaz Metan Mediaș, scor 1-0, și a urcat pe locul 4 în play-off. Toni Petrea are 2 victorii și un trofeu în 2 meciuri ca antrenor al roș-albaștrilor.