Chindia Târgoviște - Academica Clinceni 3-1. VIDEO Dâmbovițenii respiră în lupta pentru salvarea de la retrogradare! Clasamentul din play-out ACUM

Articol de GSP.RO  —  miercuri, 29 iulie 2020

Chindia Târgoviște a câștigat meciul cu Academica Clinceni, scor 3-1, și respiră în lupta pentru evitarea retrogradării.

Chindia a deschis scorul cum nu se poate mai bine, în minutul 45. Ivancic a dominat careul adevers la un corner și l-a învins cu o lovitură de cap pe Aioani. Gazdele s-au desprns în minutul 71, când Bic a transformat un penalty, dicatat în urma unei neglijențe a lui Bejan. Clinceni a sperat în ultimul sfert de oră. Cebotaru a înscris de la punctul cu var și a aprins finalul. Rezultatul final a fost stabilit de Valmir Berisha, în minutul 89. Acesta a fost atent la o minge respinsă greșit de portarul adevers.

Chindia Târgoviște obține a doua victorie în play-out, dar rămâne ultima în clasament, cu doar 20 de puncte. Dâmbovițenii au două meciuri restante cu Dinamo. Clinceni este pe locul secund, cu 32 de puncte.

Chindia - Clinceni 3-1

Chindia - Clinceni, echipele de start:

Chindia: Aioani - L. Corbu, Benga, Diallo, D. Dumitrașcu - Neguț, Bic, V. Rață, Piftor - Dangubic, D. Florea
Rezerve: D. Moldovan - Martac, A. Ioniță, Berisha, L. Mihai, C. Dinu, Ivancic, A. Șerban, Yameogo
Antrenor: Emil Săndoi

Clinceni: Vâlceanu - G. Matei, A. Albu, Bejan, Dobrescu - Merloi, Cebotaru, Ventura, F. Achim - Markovic, Buziuc
Rezerve: Ureche, Kontoes, R. Ion, Șușu, B. Ilie, Patriche, Vanghele
 Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: „Ilie Oană”, Ploiești