VOLUNTARI - DINAMO 1-2 VIDEO + FOTO » „SMURD”-ul a resuscitat „câinii”! Cum arată ACUM clasamentul din play-out

+26 Foto

Articol de Cristi Preda (foto)  —  Sunday, 02 August 2020

Dinamo a învins-o pe Voluntari, scor 2-1, în etapa cu numărul 13 din play-out-ul Ligii 1.

Prima mare ocazie a meciului a aparținut „câinilor”, când Lazăr a lovit bara (minutul 21). În cele din urmă, Dinamo a intrat cu 1-0 la cabine. Sorescu a profitat de gafa lui Pașcanu și a deschis scorul pentru roș-albi ('34).

Actul secund, început reținut de ambele echipe, a fost zdruncinat de faultul lui Vali Lazăr asupra lui Sanoh, în interiorul careului dinamovist. Iulian Călin a arătat punctul cu var, iar Căpătînă a egalat din penalty pentru ilfoveni.

Cu un sfert de oră înainte de final, Mrzljak, aflat singur în careul gazdelor, a adus victoria echipei lui Gheorghe Mulțescu, cu o lovitură de cap.

Clasament play-out Liga 1:

Programul lui Dinamo

• 4 august: Dinamo - Hermannstadt (etapa 11)

Voluntari - Dinamo, echipele de start:

VOLUNTARI: Cojocaru - Struna, Pașcanu, Armaș, Kocic - Căpățînă, Gorobsov, Pablo de Lucas - Sanoh, Țîră, Mățan
REZERVE: Mitrev, Al. Vlad, Achim, Ricardinho, Borțoneanu, D. Benzar, I. Gheorghe, Eric, V. Morar
ANTRENOR: Mihai Teja

DINAMO: Straton - Kilyen, Puljic, Ehmann, Skovajsa - Mrzljak, I. Șerban - Sorescu, Ahmed Bani, V. Lazăr - Neicuțescu
REZERVE: Fara, Mitrovic, Popescu, Kostrina, R. Grigore, A. Răuță, R. Moldoveanu, Mihaiu, D. Popa
ANTRENOR: Gheorghe Mulțescu

Stadion: „Anghel Iordănescu” (Voluntari)
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești) / Asistenți: Imre Bucsi (Sf. Gheorghe) și Valentin Dumitru (Gherghița)