Liga Campionilor

Uluitor! Câte pase a dat Suarez în 90 de minute în Barcelona - Bayern » Mai mult a reluat jocul de la centru

+29 Foto
Luis Suarez a marcat un gol în Barcelona - Bayern 2-8 // foto: Guliver/gettyimages

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 15 august 2020

Luis Suarez (33 de ani) a reușit doar 24 de pase un meci întreg, dintre care 9 de la mijlocul terenului. Barcelona sa a fost zdrobită de Bayern: 2-8.

O imagine a dramei blaugrana de la Lisabona este și Luis Suarez. Uruguayanul a înscris un gol, dar a mai ratat o situație de unu contra unu cu Neuer când scorul era egal, 1-1. Și jocul său a fost departe de forma cea mai bună.

Încă un detaliu dezvăluit de statisticieni pune în umbră jocul atacantului sud-american. În 90 de minute, nu a reușit decât 24 de pase. Mai mult a pus mingea în joc de la mijlocul terenului. O dată la startul partidei și încă de opt ori după golurile marcate de Bayern.