SEPSI - CRAIOVA 0-1 » VIDEO+FOTO Koljic aduce victoria oltenilor în minutul 88! Golul a fost aprig contestat de gazde

+15 Foto
CS Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea de pe terenul lui Sepsi Sf. Gheorghe, scor 1-0.

Articol de Bogdan Bălaş (foto)  —  Saturday, 22 August 2020

Meciurile dintre Craiova și Sepsi urmează un model bine împământenit. În ultimele 5 dueluri directe s-a marcat câte un singur gol. Trei victorii cu 1-0 au aparținut oltenilor, două, în sezonul precedent, covăsnenilor.

Meciul de astăzi a fost unul echilibrat, cu momente de zvâcnire de ambele părți. Golul izbăvitor a venit în minutul 88. Golgeterul bosniac Elvir Koljic a urmărit un șut ratat al lui Bărbuț și a împins mingea în poartă din 2 metri. Gazdele au cerut ofsaid, dar brigada condusă de Radu Petrescu a validat reușita.

Cristiano Bergodi: "Nu am făcut un meci reuşit. Nu sunt îngrijorat, e normal că trebuie reglate nişte lucruri"

Robert Ilyeș: "I-am felicitat pe băieți în vestiar! N-avem ce să le spunem. Am luat gol la singura greșeală"

SEPSI - CRAIOVA 0-1

SEPSI - CRAIOVA, echipe de start:

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea, Fl. Ștefan - Deligiannidis, Aganovic, Vașvari, Purece - Carnat, M. Ștefănescu
Rezerve: Jesus Fernandez - Nouvier, L. Fulop, L. Kovacs, Tincu, R. Deaconu, A. Dumitrescu, V. Mitrea, Acahbar
Antrenor: Leo Grozavu

Craiova: Pigliacelli - Șt. Vlădoiu, M. Constantin, M. Bălașa, N. Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - A. Ivan, Koljic, V. Mihăilă
Rezerve: I. Popescu - I. Mitran, Acka, Vătăjelu, Bic, Bărbuț, Baiaram, P. Papp, Screciu
Antrenor: Cristiano Bergodi

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Radu Petrescu (București) / Asistenți: Radu Ghinguleac (București) și Mihai Marica (Bistrița)