VIITORUL - UTA 1-1. VIDEO Ruben de la Barrera, debut cu stângul în Liga 1! A fost ținut în șah de Laszlo Balint

Viitorul și UTA au remizat, scor 1-1, în prima rundă a sezonului 2020/2021 din Liga 1 FOTO: fcviitorul.ro

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 august 2020

Viitorul și UTA au remizat, scor 1-1, în prima rundă a sezonului 2020/2021 din Liga 1.

Debutul lui Ruben de la Barrera în Liga 1 nu a fost unul reușit. Viitorul a obținut doar o remiză cu UTA, nou-promovată în Liga 1. Scorul înfruntării de la Ovidiu a fost deschis de golgeterul Gabi Iancu. Acesta a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 43, dar Viitorul nu a intrat în avantaj la cabine. Valentin Buhăcianu a egalat în minutul 45, cu un șut bine plasat, din interiorul careului, după o pasă excelentă a lui Albu.

Runda viitoare, Ruben de la Barrera va da un test mult mai dificil, în deplasare, cu FCSB. UTA își va inaugura noua arenă într-un meci cu FC Voluntari.