Mihai Stoica a început scandalul cu CFR Cluj: „Intervenție regulamentară doar în MMA! Abia aștept să aud cum vrea Petrescu VAR”

CFR Cluj o înfruntă pe Academica Clinceni în prima etapă din Liga 1. Mihai Stoica, directorul sportiv al rivalei FCSB, acuză că „feroviarii” au fost avantajați de arbitraj în prima repriză.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 23 august 2020

Mihai Stoica spune că „centralul” Mihai Popa l-a iertat pe Ciprian Deac de eliminare în prima parte a partidei. În plus, oficialul celor de la FCSB opinează că reușita de 1-0 a clujenilor, semnată de Costache în minutul 15, a fost prefațată de un fault în atac, comis de același Deac asupra lui Dobrescu.

Mihai Stoica acuză arbitrajul din Clinceni - CFR:

„Deac face două faulturi de cartonaş galben în primele 6 minute, nu e avertizat. În min 14, face un fault grosolan (nesancţionat) în atac şi e 1-0 pt CFR. A început campionatul”, a scris Mihai Stoica pe facebook.

„Intervenția lui Deac era regulamentară doar la MMA. Abia aștept să aud cum vrea Petrescu VAR în Liga 1”, a mai scris oficialul de la FCSB, în alt mesaj.

Deac îl doboară pe Dobrescu înainte să paseze pentru Costache. FOTO: Captură @TV Telekom Sport