FC Voluntari - Gaz Metan 2-1. VIDEO + FOTO Mihai Teja, debut cu victorie în noul sezon de Liga 1

+4 Foto
FC Voluntari a învins-o pe Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, în prima rundă a noului sezon de Liga 1.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 24 august 2020

Încă un meci de Liga 1 a fost influențat de arbitraj. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 12, printr-o lovitură de la 11 metri dictată ușor de „centralul” Andrei Chivulete și transformată de Mihai Căpățînă.

Medieșenii s-au regrupat după pauză și au reușit egalarea în minutul 53. Sergiu Ciocan s-a demarcat excelent între fundașii centrali adverși și a reluat din 6 metri. Victoria Voluntariului a fost adusă de Igor Armaș, în minutul 68. Fundașul moldovean s-a înălțat spectaculos și a reluat cu capul o centrare trimisă de Eric, din corner.