Liga Campionilor

CFR Cluj - Dinamo 2-2 (5-6 la penalty-uri). Mario Camora speră că UEFA va da o mână de ajutor: „Poate avem și noi noroc”

+84 Foto
CFR Cluj a fost eliminată de Dinamo Zagreb, scor 2-2 (5-6 la penalty-uri), în turul 2 preliminar al UEFA Champions League. Mario Camora (33 de ani) nu înțelege de ce campioana României nu a controlat partida, după eliminarea din minutul 52.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 27 august 2020

„La loteria penalty-urilor s-a decis. Noi am avut ocazii să facem mai mult, am jucat cu un om în plus, dar nu am putut marca. Asta e. Trebuie să ne ridicăm moralul și să ne calificăm în grupele Europa League. Nici nu mai am cuvinte pentru acest meci! Sincer, nu cred că era mai bine în două manșe. Noi am avut azi o șansă importantă să mergem în turul 3. Nu ne-am putut crea ocazii, i-am lăsat să aibă contraatacuri.

Trebuia să fim mai calmi, să avem posesie, dar acum nu mai putem face nimic. Adversarul nu a fost așa de complicat. Mister deja a cerut mai mulți jucători, mai mult opțiuni, dar asta nu e o scuză”, a declarat Camora la Look Sport.

„Sperăm să avem și noi puțin noroc acum, să fim extrași să jucăm direct în play-off-ul Europa League. Dacă nu, luptăm să ajungem acolo”