Hermannstadt - Academica Clinceni 2-2 » Final încins de meci, cu două goluri în prelungiri! Clasamentul actualizat

Meciul Hermannstadt - Academica Clinceni, contând pentru etapa a 2-a din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 29 august 2020

Adrian Bălan a deschis scorul pentru gazde în minutul 27. Atacantul a fructificat centrarea primită din partea dreaptă de la Petrișor Petrescu. Cu puține secunde înainte, Alexandru Vodă a jucat de două ori mingea cu mâna (detalii, AICI).

Academica a reușit să egaleze în repriza a doua, prin Răzvan Patriche. Căpitanul iflovenilor a reușit să marcheze cu noroc, mingea ricoșând la el din bară.

Scorul final de pe „Municipal” avea să fie stabilit în prelungiri. Mai întâi, Fortes a readus-o în avantaj pe Hermannstadt, cu golul său din minutul 90+1, pentru ca Marian Șerban să restabilească egalitatea la ultima fază a meciului.