HAMILTON - RANGERS 0-2 VIDEO+FOTO » Ianis Hagi a deschis scorul pentru oaspeți + recordul bifat de român

+8 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 29 august 2020

Rangers a învins-o pe Hamilton, scor 2-0, într-o partidă din etapa #6 a campionatului din Scoția.

Hagi a deschis scorul pentru Rangers în minutul 15. Roofe a lovit bara din centrarea lui Steven Davis, iar mingea a ricoșat la șeptarul lui Steven Gerrard, care a avut de îndeplinit o simplă formalitate.

În prima repriză a meciului, Ianis a atins de 6 ori mingea în careul advers. Conform Sky Sports, în nicio altă repriză din campionatul Scoției internaționalul român nu a mai reușit această performanță!

Rangers este lider în campionat, cu 16 puncte acumulate după 6 runde, la 3 puncte în fața celor de la Hibernina, care au însă un meci mai puțin disputat.