FOTO Eroare mare de arbitraj în Hermannstadt - Clinceni: golul gazdelor a fost precedat de un henț clar

+4 Foto
Sursă foto: capturi Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 29 august 2020

Hermannstadt a deschis scorul cu Academica Clinceni în minutul 27, prin Adrian Bălan. Faza însă a fost precedată de un henț nesemnalizat.

Acțiunea purtată în partea dreaptă de echipa lui Ruben Albes l-a avut inițial în prim-plan pe Alexandru Vodă. Acesta a jucat mingea cu mâna de două ori. Inițial, din cădere, după care jucătorul sibienilor a fost lovit în brațul drept de o degajare a lui Patriche.

Eroare mare de arbitraj în Hermannstadt - Clinceni

Așa cum se vede și în imagini, jucătorii oaspeților au protestat vehement, fără rezultat însă. Brigada condusă de Marius Avram a lăsat jocul să continue, iar Academica a fost condusă cu 0-1 din minutul 27.